Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował sąsiada i policjantów

Data publikacji 24.09.2014

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 70-latka, który sterroryzował sąsiadów w swojej kamienicy. Jednego z mężczyzn zamieszkałych w tej samej klatce ugodził nożem za to, że ten stanął w obronie swojej żony. Agresywny lokator dodatkowo usłyszał zarzut czynnej napaści na mundurowych, którzy interweniowali w tej sprawie.

Policjanci z komisariatu I w Sosnowcu zatrzymali na osiedlu przy ulicy Naftowej agresywnego 70-latka. Stróże prawa interweniowali po zgłoszeniu, jakie wpłynęło od mieszkańców jednej z kamienic. Jedna z sąsiadek podczas spotkania z 70-latkiem pod drzwiami swego mieszkania, została przez niego obrzucona wyzwiskami. Zatrzymanemu przez policję mężczyźnie najprawdopodobniej nie spodobało się, że jego sąsiad stanął w obronie swojej żony. W konsekwencji sąsiedzkiej sprzeczki 42-latek został ugodzony kuchennym nożem. Kiedy patrol policji przyjechał na miejsce zdarzenia, agresywny sąsiad był już w swoim mieszkaniu. Tam też zaczął im grozić siekierą. Stróże prawa byli zmuszeni go obezwładnić.

70-letni sosnowiczanin będzie odpowiadał za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zaatakowanego przez siebie mężczyzny oraz czynną napaść na mundurowych. Od wczoraj mężczyzna przebywa w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony