Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacja "Archimedes"

Data publikacji 24.09.2014

Policjanci przeprowadzili w ramach międzynarodowej akcji "Archimedes", koordynowanej przez Europol, działania skierowanie na ujawnianie i zwalczanie handlu ludźmi. Wynikiem operacji jest zatrzymanie 60 osób podejrzewanych o handel ludźmi i sutenerstwo oraz o inne przestępstwa.

W dniach 17-18 września 2014 r. przeprowadzono koordynowaną przez Europol operację pod kryptonimem "Archimedes". Działania koncentrowały się na ujawnianiu i zwalczaniu handlu ludźmi.

W czasie akcji funkcjonariusze sprawdzili trasy i miejsca przebywania kobiet zajmujących się prostytucją przydrożną, a także skontrolowali agencje towarzyskie. Zatrzymano też osoby trudniące się sutenerstwem. Przeprowadzono działania skierowane przeciwko osobom zmuszającym innych do żebractwa.

W akcję zaangażowanych było ponad 8 tys. policjantów z komend wojewódzkich i komendy stołecznej. Wylegitymowano ponad 7 tys. osób, sprawdzono 4100 pojazdów, 114 agencji towarzyskich i 624 mieszkania wynajmowane do świadczenia usług seksualnych.

W wyniku działań zatrzymano 60 osób podejrzewanych o handel ludźmi, sutenerstwo, a także o inne przestępstwa, m.in. posiadanie i uprawę narkotyków, kradzieże, niszczenie mienia, paserstwo i korupcję. Wśród zatrzymanych były też osoby poszukiwane listami gończymi.

Informacja o akcji na stronie Europolu ►

Operacja "Archimedes" w KWP w Olsztynie ►

Polskie służby w operacji UE przeciwko przestępczości zorganizowanej (komunikat MSW) ►

Powrót na górę strony