Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrok za znieważenie policjantów

Data publikacji 25.09.2014

Nie ma pobłażania dla sprawców znieważania policjantów w trakcie wykonywania przez nich czynności służbowych. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec Białegostoku, który podczas meczu piłki nożnej GKS Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok wyzywał funkcjonariuszy. Mężczyzna odpowiadał w trybie przyspieszonym. Sąd wydał wyrok skazujący i wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne, zasądził też na rzecz pokrzywdzonych policjantów po 500 zł tytułem nawiązki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas zabezpieczania imprezy masowej - meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok rozgrywanego na stadionie w Łęcznej.

Do policjantów zabezpieczających przejazd kibiców podszedł mężczyzna, który obrzucił policjantów wyzwiskami i słowami wulgarnymi. Nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem. Dlatego też natychmiast został zatrzymany i przewieziony do komendy. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Białegostoku. Policjanci przedstawili mu zarzut znieważenia.

Mężczyzna za swój czyn odpowiadał w trybie przyspieszonym. Wczoraj został doprowadzony do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku. Sad wydał wobec niego wyrok skazujący i wymierzył mu karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym, zasądził też na rzecz pokrzywdzonych policjantów po 500 zł tytułem nawiązki.

(KWP w Lublinie / mj)

Areszt dla pseudokibica ►

 

Powrót na górę strony