Lubuskie derby raz jeszcze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuskie derby raz jeszcze

Data publikacji 25.09.2014

Jeśli coś nie dojdzie do skutku za pierwszym razem, zrób to raz jeszcze. Przekonani o tym działacze żużlowi wyznaczyli termin lubuskich derbów w Gorzowie na środę. Pomimo tego terminu na stadionie przy ul. Śląskiej pojawiła się liczna grupa kibiców. Zwycięzcom ligowej rywalizacji gratulujemy, a kibicom dziękujemy za sportową postawę.

Lubuskie derby, przerwane w minioną niedzielę z uwagi na podjętą w ich trakcie decyzję, doszły do skutku w środku tygodnia. Dla lubuskiej Policji wiązało się to z koniecznością ponownego zabezpieczenia tej priorytetowej imprezy. Pomimo zawodowych obowiązków liczba przybyłych na spotkanie kibiców obydwu drużyn była wysoka. Ich przyjazd pod stadion zbiegł się w czasie z godzinami popołudniowego szczytu i wzmożonym ruchem w centrum miasta. Mimo to, dzięki pomocy policjantów ruchu drogowego, wszyscy zainteresowani sprawnie dotarli na miejsce i mogli podziwiać żużlowy spektakl.

Sportowe emocje towarzyszyły wszystkim do końca. Gorąca atmosfera na trybunach dawała siłę do pozytywnego dopingowania. Dzięki pracy służb organizatora i staraniom Policji nie doszło do żadnych niepokojących incydentów. Biorący udział w zabezpieczeniu policjanci profesjonalnie podeszli do swego zadania, mimo że w jednym szeregu stali mundurowi z Gorzowa i Zielonej Góry. Zakończenie spotkania było sygnałem do wyjazdu. Tuż po rundzie honorowej stadion opuściły tysiące Gorzowian. Po ich wyjściu w drogę powrotną wyruszyli Zielonogórzanie. Policja nie odnotowała w związku z tym żadnych niepokojących wydarzeń.

Finał tegorocznych rozgrywek niebawem. W najbliższy weekend, w Zielonej Górze, miejscowa drużyna powalczy o trzecią lokatę, natomiast 5 października Gorzowianie na własnym stadionie rozpoczną zmagania o upragniony mistrzowski tytuł. Wszystkim sympatykom żużla dziękujemy za przyjazną postawę, wierząc że ostatnie w sezonie spotkania obfitować będą w sportowe emocje.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja