Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ w przestępców wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich

Data publikacji 26.09.2014

Lider zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się na szeroką skalę przestępstwami narkotykowymi, wpadł w ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego. To kolejna realizacja przeprowadzona przez policjantów dotycząca grupy, w skład której wchodzą m.in. pseudokibice dolnośląskich drużyn piłkarskich. Wcześniej funkcjonariusze przechwycili transport 22 kg amfetaminy oraz zlikwidowali plantację konopi, gdzie zabezpieczono ponad 2,2 tys. krzewów. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to około 1,5 mln złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, w wyniku dynamicznie przeprowadzonej realizacji, zatrzymali lidera zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzą m.in. pseudokibice dolnośląskich drużyn piłkarskich, podejrzani o popełnianie przestępstw narkotykowych na szeroką skalę.

Do zatrzymania doszło w wyniku akcji przeprowadzonej w godzinach rannych na jednej z dróg powiatu średzkiego. Podejrzany to 33-letni mieszkaniec tego powiatu. Mężczyzna został zatrzymany, gdy przemieszczał się swoim autem. Obecna realizacja to kontynuacja działań policjantów Centralnego Biura Śledczego w sprawie rozpracowania tej grupy przestępczej.

Wcześniej funkcjonariusze ustalili i zatrzymali kuriera oraz przechwycili transport 22 kilogramów amfetaminy o wartości blisko miliona złotych. Zlikwidowano również bardzo dużą plantację konopi. W pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych na jednej z prywatnych posesji, a wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,2 tys. krzewów konopi.

Zatrzymany mężczyzna, po doprowadzeniu przez policjantów do prokuratury, usłyszał już w tej sprawie zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz popełniania przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za czyny, o które jest podejrzany grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranych w tej sprawie przez policję i prokuraturę materiałów dowodowych, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Kolejne uderzenie CBŚ w przestępców wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne uderzenie CBŚ w przestępców wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich (format flv - rozmiar 6.92 MB)

Film Kolejne uderzenie CBŚ w przestępców wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne uderzenie CBŚ w przestępców wywodzących się ze środowisk pseudokibicowskich (format flv - rozmiar 7.83 MB)

Powrót na górę strony