Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni antyterroryści

Data publikacji 01.10.2014

Zwalczanie terroryzmu, zatrzymywanie osób szczególnie niebezpiecznych, ochrona ważnych osób, rozbrajanie ładunków wybuchowych – to tylko niektóre zadania doskonale wyszkolonych i wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt policyjnych antyterrorystów. Nie każdy zdecydowałby się na tak niebezpieczną służbę, dla niektórych to jednak powołanie i spełnienie marzeń.

Policyjni antyterroryści wykonują najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne zadania. Są w stanie w każdej chwili skutecznie reagować na zamach terrorystyczny, porwanie, czy inne niebezpieczne zdarzenia, których ofiarami mogą paść niewinni, przypadkowi ludzie. Antyterrorysci niosą również pomoc w trakcie klęsk i katastrof, a także uczestniczą w działaniach o charakterze prewencyjnym.

Antyterroryści biorą udział w najpoważniejszych akcjach. Nie każdy zdecydowałby się na tak niebezpieczną pracę, gotowość do działania przez całą dobę, w silnym stresie, z narażeniem życia.

Kandydaci do tej specyficznej służby muszą się wyróżniać doskonałą sprawnością fizyczną, ale też takimi cechami psychiki, które pozwolą podejmować decyzje w ekstremalnie trudnych warunkach. Przez żmudne treningi policyjni antyterroryści do perfekcji mają opanowaną taktykę AT, strzelanie, nurkowanie, skoki spadochronowe, ratownictwo wysokościowe, ochronę osób oraz działania z materiałami i urządzeniami wybuchowymi.

mg

Kalendarz policyjny na 2014 r. ►

Powrót na górę strony