Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził kilkanaście pojazdów – został zatrzymany po pościgu

Data publikacji 30.09.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie kilkunastu aut zaparkowanych przy jednej z wrocławskich ulic. Sprawca kopiąc uszkodził m.in. lusterka i powłoki lakiernicze samochodów. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

27 września 2014 roku o godz. 2.40 policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej we Wrocławiu interweniowali na ul. Daszyńskiego we Wrocławiu, gdzie według zgłoszenia ,,pewien spacerowicz’’ miał kopać zaparkowane samochody. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który próbował schować się za drzewem. W pewnym momencie zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Podejrzanym o uszkodzenie zaparkowanych pojazdów okazał się 39-letni wrocławianin. Mężczyzna był agresywny i próbował się wyrywać policjantom. Jednak po pewnym czasie uspokoił się, a nawet poprosił o umożliwienie mu przeproszenia pokrzywdzonych.

Jak ustalili policjanci, sprawca skopał kilkanaście pojazdów, uszkadzając w nich lusterka i powłoki lakiernicze. Obecnie straty wynikające ze zdarzenia są szacowane, a funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności całej sprawy.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony