Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój

Data publikacji 30.09.2014

Kryminalni z Opola zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój, pobicie i zgwałcenie. Do przestępstw doszło w grudniu ubiegłego roku w Opolu. Podejrzany o ten czyn do czasu zatrzymania przebywał w Holandii. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Takie czyny zagrożone są karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W grudniu ubiegłego roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali zgłoszenie rozboju, do którego miało dojść w jednym z opolskich mieszkań. Jak ustalili zajmujący się sprawą kryminalni, nieznany wówczas sprawca pobił, zgwałcił, a następnie okradł mieszkającą tam kobietę. Sprawca zabrał z mieszkania między innymi telefony, biżuterię oraz pieniądze. Straty wyceniono na prawie 1600 zł. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Jak się okazało, zaraz po zdarzeniu  wyjechał on do Holandii, gdzie stale przebywa.

Pracujący na sprawą policjanci ustalili, że może on pojawić się w kraju. W minioną sobotę, 32-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy w jednym z moteli na ternie powiatu głubczyckiego.

Zatrzymany 32-latek usłyszał już zarzuty rozboju, zgwałcenia oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, do których się przyznał.

Takie czyny zagrożone są kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Zajmujący się tą sprawą śledczy przewidują dalszy jej rozwój.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony