Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ uderzyło w „Bukaciaków" - zatrzymano 17 osób

Data publikacji 01.10.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP na terenie województw mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego zatrzymali kolejnych 17 osób powiązanych z grupą „Bukaciaka”. 15 z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zostało tymczasowo aresztowanych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

Pod koniec września br. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP wykonując czynności pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zatrzymali na terenie województw mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego kolejnych 17 osób powiązanych z tak zwaną grupą „Bukaciaka”. Szajka działała bardzo aktywnie w latach 2000-2004 i 2010-2013 i wyspecjalizowała się w przemycie środków odurzających, handlu nimi oraz bronią palną. W stosunku do 15 podejrzanych Prokurator Apelacyjny w Warszawie wystąpił z wnioskami o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do których przychylił się Sąd Rejonowy.

Przypomnijmy, liderzy rozbitej grupy zostali zatrzymani na gorącym uczynku dokonania wymuszenia rozbójniczego we wrześniu 2013 roku. Kilka miesięcy później CBŚ zatrzymało kilkunastu członków grupy, którzy odpowiadają za najcięższe przestępstwa, w tym zabójstwa, uprowadzenia osób dla okupu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, handel bronią i narkotykami. Policjanci zabezpieczyli wówczas ponad 30 sztuk broni palnej i około 20 kilogramów środków odurzających. Grupa działała głównie na terenie podwarszawskich miejscowości: Piaseczna, Konstancina i Góry Kalwarii.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, odnaleźli na terenie podwarszawskich miejscowości ukryte zwłoki czterech mężczyzn. Jak ustalili policjanci, były to ofiary bardzo brutalnych zabójstw. Grupa „Bukaciaka” była bezwzględna, nielojalnych jej członków zastraszała. Ofiary były bite i torturowane. Przez wiele lat zmowa milczenia w grupie nie pozwalała wyjaśnić wielu zagadkowych zaginięć z tamtego okresu.

Zatrzymanym grożą surowe kary. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(CBŚ/ kj)

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.9 MB)

Powrót na górę strony