Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowa wymiana doświadczeń polskich i czeskich biegłych z akredytowanych laboratoriów kryminalistycznych

Data publikacji 30.09.2014

W ośrodku szkolenia w Budislaviu koło Litomyśla w Czechach odbyło się spotkanie policyjnych biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z Hradec Kralowe oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń biegłych z Polski i Czech.

Uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami w zakresie kontaktów z jednostkami akredytacyjnymi w swoich krajach i udziału w badaniach biegłości. Prezentowali oni także i analizowali ciekawe przypadki, z jakimi spotkali się w praktyce, w trakcie badań kryminalistycznych.

Laboratorium Kryminalistyczne z Hradec Kralowe posiada obecnie aktywną akredytacje dla 19 procedur badawczych, co czyni je w tym zakresie jednym z czołowych laboratoriów w Europie. Szczególną uwagę poświęcono kwestii związanej z przygotowaniem do rozszerzenia zakresu akredytacji w obydwu laboratoriach o wizualizację śladów daktyloskopijnych. Zagadnienie to będzie rozwijane w trakcie zaplanowanych na bieżący rok wzajemnych wymian biegłych i wspólnego realizowania badań w obydwu laboratoriach.

Polscy biegli mogli również zapoznać się z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradec Kralowe w trakcie wizyty studyjnej. Szczególną uwagę biegłych z Polski przykuł nowy nabytek laboratorium z Hradec Kralowe – urządzenie do badania śladów traseologicznych.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony