Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z córką odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 01.10.2014

Za usiłowanie rozboju odpowie 37-letnia kobieta oraz jej 18-letnia córka. Obie weszły do domu 77-latki i jej 73-letniego znajomego, a następnie zażądały wydania pieniędzy. Kiedy spotkały się z odmową, zaatakowały swoje ofiary. Jak się okazało, doskonale je znały, ponieważ wcześniej zajmowały się gospodarstwem, pomagając 70-latkom. Napastniczki podczas pościgu zostały zatrzymane przez policjantów z Bełżyc. Były nietrzeźwe: 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.00 w jednym z domów w gminie Bełżyce. Na posesję wtargnęły dwie kobiety, wybiły szybę w domu i zaatakowały 77-latkę i jej 73-letniego konkubenta. Zażądały wydania pieniędzy, a następnie zaczęły gryźć, szarpać, ciągnąć za włosy i dusić swoje ofiary. Jak się okazało, obie znały pokrzywdzonych. Wcześniej zajmowały się gospodarstwem, pomagając 70-latkom. Kobiety nie zdołały niczego ukraść. 77-latka powiadomiła policjantów.

Podczas penetracji terenu funkcjonariusze z komisariatu w Bełżycach zauważyli dwie kobiety odpowiadające rysopisom. Okazały się nimi dwie mieszkanki Bełżyc w wieku 37 i 18 lat. Obie były pijane 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawczynie dokonały napadu, ponieważ potrzebowały pieniędzy na alkohol.

Kobiety trafiły do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony