Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 01.10.2014

Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem swojej byłej konkubiny. U zwierzęcia stwierdzono m.in. całkowitą utratę wzroku, a uszkodzenia obu gałek ocznych związane było z silnym bólem, krwawieniem, wielkim cierpieniem fizycznym oraz psychicznym. Za tak bestialskie zachowanie mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z pilskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali w ubiegłym tygodniu informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Niepodległości w Pile przebywa pies, który jest bardzo okaleczony. Funkcjonariusze postanowili natychmiast sprawdzić tą informację. Błyskawicznie dotarli do właścicielki psa. Na miejscu okazało się, że jej pupil m.in. jest pozbawiony obu gałek ocznych. Widok zwierzęcia był dramatyczny.

Jak ustalili się zajmujący sprawą policjanci, były partner właścicieli psa znęcał się nad zwierzęciem od kilku miesięcy. Obecnie kobieta nie ma z nim żadnego kontaktu. Śledczy błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tak bestialskiego zachowania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę 30 września na terenie Piły. 36-letni mieszkaniec Piły przyznał się do popełnionego czynu i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Okazało się, że mężczyzna znęcał się w sposób wyjątkowo okrutny nad psem przez kilka miesięcy. Kopał psa, bił go smyczą, rzucał nim o ściany w piwnicy. Uszkodził w bestialski sposób gałki oczne. Jedną z nich mężczyzna wcisnął palcem do wewnątrz oka, a druga została uszkodzona w wyniku bicia psa i uderzenia sprzączką od smyczy. Mężczyzna oświadczył, że pies czasami go denerwował i właśnie dlatego tak postępował.

Policjanci zapewnili zwierzęciu pomoc lekarza weterynarii. Obecnie pies przebywa w bezpiecznych, dobrych warunkach. Nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo. Specjalista jednoznacznie oświadczył, że zmiany u psa powstały na skutek zewnętrznych działań ostrym narzędziem lub ciałem obcym. Lekarz stwierdził u psa utratę wzroku, a uszkodzenia obu gałek ocznych związane było z silnym bólem, krwawieniem, wielkim cierpieniem fizycznym oraz psychicznym. Według opinii lekarza weterynarii tak obszerne obrażenia narządów sensorycznych mogą skutkować zaburzeniem funkcjonowania całego organizmu.

Zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec Piły. Za tak bestialskie zachowanie grozi mu kara  do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.87 MB)

Powrót na górę strony