Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 01.10.2014

1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 40 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. Najwięcej z nich trafi do Krakowa - 10 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji, 1 policjant rozpocznie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. 

Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią Oddziały Prewencji Policji, Komisariat Autostradowy Policji oraz Wydział Prewencji.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przydzielonych zostanie po 3 nowych policjantów. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie zyskają po 2 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Zakopanem i Nowym Targu będą miały po jednym nowym pracowniku.

To kolejne już przyjęcie policjantów do małopolskiego garnizonu. W tym roku Małopolski Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w naszym województwie 305 osób.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony