Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 02.10.2014

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy 41–latek, który kierował ciężarowym manem. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna może usłyszeć również zarzut podjęcia pracy pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj, około godziny 7:00 na jednej z ulic w centrum Nysy, policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymały do kontroli kierującego ciężarowym manem. Podczas legitymowania kierowcy, funkcjonariuszki wyczuły od kierowcy silną woń alkoholu. Sprawdziły stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że 41-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustaliły pracujące na miejscu policjantki, mieszkaniec powiatu głubczyckiego był w trasie od ponad godziny.

Ciężarowy man z naczepą został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 41-latek może usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Może mu za to grozić nawet do 2 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony