Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W grodziskiej komendzie działa Centrum Monitoringu Miejskiego

Data publikacji 07.10.2014

W grodziskiej komendzie powiatowej Policji odbyła się niecodzienna uroczystość. Oficjalnie, do użytku, zostało oddane Centrum Monitoringu Miejskiego, które mieści się w budynku komendy. Uroczystość była również okazją do poświęcenia 3 nowych radiowozów. W spotkaniu uczestniczył Komendant Stołeczny Policji. Zarówno kamery, jak i pojazdy bardzo pomogą policjantom w jeszcze skuteczniejszej służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Wczoraj o 15.00 w budynku grodziskiej komendy odbyło się spotkanie związane z zakończeniem miejskiego projektu, dotyczącego budowy systemu monitoringu wizyjnego w Grodzisku Mazowieckim.

Przed oficjalnym oddaniem Centrum Monitoringu odbyła się jeszcze inna krótka uroczystość. Zgodnie z wieloletnią tradycją grodziscy policjanci poprosili księdza o poświęcenie 3 nowych radiowozów, które niedawno trafiły do jednostki. Kluczyki do nieoznakowanej skody superb oraz dwóch pojazdów oznakowanych - kia ceed przekazali policjantom starosta, burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz Komendant Stołeczny Policji.

Oddanie do użytku Centrum Monitoringu Miejskiego to bardzo ważny moment dla grodziskich policjantów. Dzięki ponad 50 kamerom, które obserwują wskazane obszary miasta, poinformowani przez operatora funkcjonariusze mogą szybciej zareagować na bieżące zagrożenia, a także skorzystać z zarejestrowanego obrazu w przyszłości.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Stołeczny Policji - insp. Michał Domaradzki, starosta grodziski - Pan Marek Wieżbicki, burmistrz Grodziska Maz. - Pan Grzegorz Benedykciński, który wskazał na pomoc, jaką kamery będą stanowiły dla służb oraz radni, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i instytucji związanych z bezpieczeństwem.

Komendant Stołeczny podkreślił rolę monitoringu dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i potrzebę dobrego wykorzystania tego narzędzia pracy przez funkcjonariuszy. Podziękował również samorządom za wsparcie finansowe na zakup radiowozów, które są nie mniej potrzebne policjantom do niesienia pomocy mieszkańcom powiatu.

(KSP / mg)

 

Powrót na górę strony