Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą legalizującą skradzione auta

Data publikacji 07.10.2014

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych samochodów. W związku ze sprawą zatrzymano 15 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze, 5 z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych prokurator orzekł dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. Odzyskano 8 luksusowych samochodów o wartości 1,5 mln złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się legalizacją kradzionych samochodów.

Sprawcy przerabiali numery identyfikacyjne pojazdów pochodzących z kradzieży na terenie różnych krajów Europy i za pomocą podrobionych dokumentów rejestracyjnych oraz sfałszowanych umów sprzedaży legalizowali je w urzędach różnych miast w Polsce.

Prowadząc śledztwo, policjanci przesłuchali kilkudziesięciu świadków oraz przeprowadzili kilkadziesiąt przeszukań i zabezpieczyli 8 luksusowych samochodów o łącznej wartości około 1,5 mln  złotych.  Wśród odzyskanych pojazdów są m.in. land rover i bmw.

W związku ze sprawą, na podstawie zebranego materiału, mundurowi zatrzymali 15 osób, którym przedstawiono zarzuty oszustwa, wyłudzenia kredytów oraz paserstwa mienia znacznej wartości. Podejrzani o udział w przestępczym procederze to mężczyźni w wieku od 21 do 64 lat - wśród nich znajdują się mieszkańcy głównie Polski północnej oraz obywatel Niemiec.

Wobec  5 zatrzymanych mężczyzn sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu, pozostali otrzymali zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.89 MB)

Powrót na górę strony