Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pod zarzutem kradzieży 8,5-kilogramowego bursztynu

Data publikacji 07.10.2014

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież olbrzymiego bursztynu o wadze 8,5 kg. Kradzież miała miejsce w jednym z zakładów obróbki sukcynitów w Elblągu. Policjanci odzyskali skradzione mienie w jednym z lombardów. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Historia tej kradzieży sięga trzech pierwszych miesięcy 2013 roku. Śledczy przypuszczają, że właśnie w tym okresie zatrzymany mężczyzna miał ukraść bursztyn z zakładu zajmującego się obróbką sukcynitów. 45-latek współpracował z firmą i miał dostęp do pomieszczeń pracowni. Według ustaleń policjantów wyniósł go z zakładu, a w połowie marca ubr. zastawił w lombardzie za 6000 złotych.

Zupełnie przypadkiem w dniu 29 września br. pokrzywdzona właścicielka firmy zauważyła swój bursztyn na półce sklepowej w lombardzie. Powiadomiła policjantów i złożyła zawiadomienie o kradzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie łącznie z certyfikatem jego autentyczności, który również został skradziony.

Wojciech K. został zatrzymany wczoraj na terenie Elbląga. To jego nazwisko figurowało w dokumentacji lombardu. Przyznał się policjantom, że zastawił bursztyn, natomiast nie przyznał się do kradzieży. Twierdził, że otrzymał go od znajomego. Usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W przeszłości był już notowany i odbywał karę pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 889.45 KB)

Powrót na górę strony