Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego kominiarza

Data publikacji 07.10.2014

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu ząbkowickiego, który - nie mając odpowiednich uprawnień - dokonywał odbiorów oraz przeglądów przewodów kominiarskich i wentylacyjnych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna po wykonaniu usług wydawał stosowne zaświadczenia lub protokoły i pobierał opłaty. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem.

Policjanci ustalenia operacyjne rozpoczęli po uzyskaniu informacji, że na terenie województw dolnośląskiego oraz opolskiego działa ,,fałszywy kominiarz’’, który kontroluje przewody spalinowe i wentylacyjne oraz wystawia stosowne zaświadczenia. Mężczyzna posługiwał się pieczątką, z treści której wynikało, że jest mistrzem kominiarstwa i posiada uprawnienia do wykonywania tego typu usług. Podejrzany najczęściej przeglądów dokonywał w nowo wybudowanych domach oraz budynkach po kapitalnym remoncie. Nikt z oszukanych osób niestety nie żądał od niego zaświadczenia o posiadanych kwalifikacjach ani uprawnieniach.

Do chwili obecnej, na bazie zgromadzonych materiałów, policjanci udowodnili mężczyźnie co najmniej 6 tego typu czynów, gdzie za wykonany przegląd pobrał opłatę.

Po sprawdzeniu okazało się, że 10 lat temu mężczyzna był już karany sądownie za to samo przestępstwo. Wówczas otrzymał karę dwóch lat pozbawienia wolności zawieszoną na cztery lata. Policjanci postawili mężczyźnie zarzuty oszustwa i ponownie stanie przed sądem za to samo przestępstwo.

Przypomnijmy, że za oszustwa w świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony