Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od 9 lat poszukiwana ENA i pięcioma listami gończymi

Data publikacji 07.10.2014

Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu zatrzymali 48-letnią kobietę, poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania oraz pięcioma listami gończymi. Kobieta ukrywała się w kraju i za granicą, często zmieniając miejsce zamieszkania i kompletnie nie spodziewała się, że wpadnie w ręce mundurowych. Zatrzymana trafiła do aresztu śledczego.

48-letnia kobieta pochodząca z Zebrzydowic, była poszukiwana za oszustwa finansowe, wyłudzenia kredytów i fałszowanie dokumentów. W 2005 roku został wydany za nią pierwszy list gończy. Była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju oraz sądy w Gliwicach i Wodzisławiu. Od 2010 roku organy ścigania wystawiły za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Kobieta ma również do odbycia kilkuletni wyrok pozbawienia wolności. Poszukiwana często zmieniała adresy pobytu w kraju i za granicą.

Policjanci uzyskali informację, że 48-latka może przebywać na terenie gminy Zebrzydowice. Mundurowi ustalili adres domu, w którym się ukrywała i zaplanowali zasadzkę. Wczoraj po południu stróże prawa przez długi czas obserwowali dom z ukrycia. Kiedy tylko kobieta wyszła z mieszkania, zebrzydowiccy policjanci przystąpili do działania. Z jednej strony na ulicę wyjechał patrol oznakowanym radiowozem. Kobieta szybko poszła w drugą stronę. Tam czekało na nią kilku policjantów w cywilu. 48-latka była całkowicie zaskoczona i nie miała żadnych szans na ucieczkę. Kobieta została natychmiast przewieziona do policyjnej celi. Dzisiaj trafiła do aresztu śledczego.

(KWP w Katowicach / mj)

 

Powrót na górę strony