Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 3 osoby związane z przestępczością samochodową

Data publikacji 08.10.2014

Policjanci z Poznania i Szczecina zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzieże aut i handel częściami samochodowymi. Skradziony towar był następnie sprzedawany na giełdach. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

20 września 2014 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Szczecinie w ramach walki z przestępczością samochodową zatrzymali trzech mieszkańców Poznania podejrzanych o kradzieże samochodów i handel częściami. Swoją działalność prowadzili od kilku miesięcy. Ich łupem padały auta z terenu Poznania, a także innych miast Polski oraz pojazdy sprowadzone z Niemiec na obcych numerach rejestracyjnych. Na terenie prowadzonego przez nich warsztatu funkcjonariusze zabezpieczyli osobowego vw golfa pochodzącego z kradzieży. Poza tym policjanci znaleźli tam różnego rodzaju części samochodowe: poduszki powietrzne, stacyjki, radia, czy elementy karoserii samochodowej.

Kradzione pojazdy były rozbierane, a następnie sprzedawane na różnych giełdach samochodowych. Podejrzani usuwali z pojazdów tabliczki znamionowe z numerem vin, aby utrudnić właściwą identyfikację aut.

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy Komendami Wojewódzkimi z Poznania i Szczecina, przy pomocy Nieetatowej Grupy Wsparcia z Kołobrzegu, podejrzane osoby zostały zatrzymane 20 września br. w skradzionej tego samego dnia skodzie octawii.

Podejrzani to 46, 43 i 22-letni mieszkańcy Poznania. Decyzją sądu cała trójka została aresztowana na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony