Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci uratowali życie schorowanej kobiecie

Data publikacji 08.10.2014

Policjanci z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu uratowali życie starszej pani, która straciła przytomność we własnym domu. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zastali schorowaną kobietę leżącą na podłodze, w stanie skrajnego wyczerpania, wręcz nieprzytomną. Nie czekając na przyjazd karetki rozpoczęli akcję ratunkową, którą prowadzili do czasu przybycia pogotowia. Dzięki szybkiemu działaniu i udzieleniu pomocy, kobieta w porę trafiła do szpitala, gdzie zaopiekowali się nią lekarze.

Do interwencji doszło po tym, jak do oficera dyżurnego pierwszego komisariatu w Wałbrzychu zadzwoniła zaniepokojona pracownica jednej z przychodni, która poinformowała, że od dwóch dni 68 - latka nie przychodzi do pracy. Natychmiast pod wskazany adres udali się policjanci, pełniący tego dnia służbę.

Drzwi do mieszkania kobiety były zamknięte. Funkcjonariusze w rozmowie z lokatorami budynku ustalili, że od kilku dni nie mieli oni żadnego kontaktu ze swoją sąsiadką. Jednocześnie nadmienili, że jest ona dość schorowaną osobą. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Przy pomocy strażaków policjanci weszli do mieszkania kobiety, gdzie zastali ją leżącą na podłodze, w stanie skrajnego wyczerpania, wręcz nieprzytomną. Nie czekając na przyjazd załogi karetki rozpoczęli akcję ratunkową, którą prowadzili do czasu jej przybycia. Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie zaopiekowali się nią lekarze.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura wyróżnił interweniujących policjantów, którzy uratowali starszą panią.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony