Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka akcja żarskiej policjantki

Data publikacji 08.10.2014

Zdecydowana reakcja policjantki Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który chwilę wcześniej pobił ekspedientkę w widocznej ciąży i wybiegł ze sklepu.

Policjantem jest się podczas służby i po służbie, udowodniła to  z funkcjonariuszka żarskiej komendy. W środę /7 października/ w godzinach popołudniowych policjantka po służbie  przechodziła obok sklepu z telefonami komórkowymi w centrum miasta Żary. Zauważyła wybiegającego z lokalu mężczyznę oraz  usłyszała płacz kobiety, która siedziała skulona w pomieszczeniu. Nie zastanawiając się ani chwili policjantka natychmiast ruszyła w pościg za wychodzącym ze sklepu. Zatrzymała go na ul. Kaczy Rynek, nieopodal miejsca zdarzenia, a następnie o zdarzeniu powiadomiła dyżurnego żarskiej jednostki policji. Dalej z obezwładnionym  czekała na  przyjazd patrolu, który przewiózł mężczyznę do komendy i umieścił w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, zatrzymany to 57-letni żaranin, który wszedł do sklepu z telefonami komórkowymi i bez powodu zaczął wyzywać słowami wulgarnymi ekspedientkę, nie reagował na jej prośby opuszczenia lokalu. Następnie zaczął w nią rzucać różnymi przedmiotami, przewrócił na ziemię i kopał nie zważając na to, że kobieta jest w widocznej ciąży, następnie wybiegł ze sklepu. Pokrzywdzona kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy lekarskiej.

Teraz 57-latek za  swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony