Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 28 automatów do gier

Data publikacji 14.10.2014

Rypińscy kryminalni od kilkunastu dni pracowali nad sprawą rozboju i kradzieży, do których doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Wąpielsk. Dwaj sprawcy w kominiarkach weszli do sklepu i grożąc ekspedientce użyciem gazu ukradli automat do gier. Jeden z nich już usłyszał zarzuty, a zatrzymanie drugiego to tylko kwestia czasu. Jednak jak się okazało, to nie koniec sprawy, a zamieszanych w nią może być więcej osób.

Do zdarzenia doszło 4 października około 10.00. Wtedy dyżurny rypińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Wąpielsk. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że do sklepu, w którym pracuje, weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy, grożąc użyciem gazu, wynieśli maszynę do gier, którą załadowali na samochód i odjechali. Kobieta nie była w stanie podać dokładnej marki, ani numerów rejestracyjnych. Dwa dni później doszło do podobnego zdarzenia, jednak w tym przypadku sprawcy nie grozili ekspedientce. Zamaskowani weszli do sklepu i jak gdyby nigdy nic wynieśli drugi automat.

W trakcie wykonywania czynności w tej sprawie rypińscy policjanci ustalili markę samochodu, którym poruszali się sprawcy. Funkcjonariusze dotarli do właściciela pojazdu oraz wytypowali osoby mogące być zamieszane w to przestępstwo. Ogółem, do wyjaśnienia, zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 25 do 33 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu brodnickiego.

Na podstawie zgromadzonych przez kryminalnych dowodów jeden z nich, 25-latek, usłyszał zarzut rozboju, którego dokonał w sklepie oraz kradzieży automatu. Ustalony został również drugi ze sprawców. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Jednak jak się okazało - to nie koniec sprawy.

Policjanci odnaleźli bowiem miejsce gdzie przechowywane były skradzione maszyny. W jednej z miejscowości na terenie powiatu brodnickiego kryminalni zabezpieczyli w sumie 28 urządzeń. Wiele wskazuje na to, że najprawdopodobniej pochodzą z podobnych przestępstw. Teraz policjanci ustalają okoliczności w jakich zostały one skradzione i skąd. Policjanci nie wykluczają w związku z tym dalszych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony