Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano ginekologa podejrzanego o pedofilię i nielegalne aborcje

Data publikacji 14.10.2014

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Funkcjonariusze posiadają również informacje, że ten sam człowiek – lekarz ginekolog, mógł mieć związek z dokonywaniem nielegalnych aborcji. Za te przestępstwa grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 58-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Gdańska jest podejrzewany między innymi o wykorzystywanie seksualne osób nieletnich. Ponadto funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą uzyskali informację o tym, że zatrzymany, będąc lekarzem ginekologiem może mieć związek z dokonywaniem nielegalnych aborcji i wywoływaniem poronień. Mężczyzna został zatrzymany pod swoim gabinetem w jednej z dzielnic Gdańska i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za molestowanie osoby nieletniej można trafić do więzienia na 12 lat, natomiast przeprowadzenie nielegalnej aborcji zagrożone jest karą do 3 lat.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony