Aktualności

Zarzuty za przemyt i handel narkotykami na terenie Wielkopolski

Data publikacji 14.10.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejną osobę w sprawie przemytu i handlu narkotykami na terenie Wielkopolski. Funkcjonariusze przechwycili kilka kilogramów marihuany. Zarzuty dotychczas usłyszało jedenaście osób. Pięć z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za przemyt i wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kilka dni temu Macieja P. z Gniezna podejrzanego o udział w obrocie narkotykami. Zarzuca się mu, że brał udział w handlu ponad 600 porcjami marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Materiał dowodowy, który zebrali policjanci CBŚP, jest obszerny. W sprawę zaangażowali się prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Wspólne działania prokuratury i policjantów pozwoliły na rozbicie grupy przemytników i handlarzy narkotyków.  

Wszystko zaczęło się wiosną tego roku, gdy policjanci zainteresowali się przestępczą działalnością piłkarskiego pseudokibica. Okazało się, że mężczyzna (ps. Papaj) pochodzący z Zaniemyśla poza udziałem w kibicowskich ustawkach miał zajmować się handlem narkotykami. Inne osoby wywodzące się ze środowiska kibicowskiego zajmujące się narkotykami także zaczęły się przewijać w analizowanych informacjach.

Podczas pierwszej realizacji sprawy w lutym tego roku został zatrzymany mężczyzna (ps. Galus) z Czerniejewa. Zabezpieczono przy nim 2,5 kg marihuany. Drugi wpadł „Papaj” u którego policjanci znaleźli 1 kg suszu. Rekordzistą z tego towarzystwa okazał się jednak Ryszard K. z Nowego Tomyśla, który miał przy sobie 9 kg narkotyku. Wpadł on w policyjną zasadzkę w lipcu tego roku.

Na podstawie materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zarzuty jedenastu osobom. Pięć z nich trafiło do aresztu śledczego. Za przemyt narkotyków i handel nimi w znacznych ilościach podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony