Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie meczu Polska - Szkocja

Data publikacji 15.10.2014

Wczoraj wieczorem stołeczni policjanci zabezpieczali mecz Polska-Szkocja, który odbył się na Stadionie Narodowym. Zarówno funkcjonariusze prewencji, jak i ruchu drogowego oraz pionów operacyjnych dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Warszawy. W związku z imprezą nie odnotowano poważnych incydentów. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę podejrzewaną o wtargniecie na teren imprezy masowej. Dziś zatrzymany mężczyzna najprawdopodobniej zostanie doprowadzony do sądu w ramach trybu przyspieszonego.

Wczoraj na Stadionie Narodowym odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Szkocji i Polski. Policjanci ruchu drogowego już na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe oraz kierowali przybyłych kierowców na wyznaczone parkingi. Funkcjonariusze zabezpieczali teren wokół stadionu, aby mieszkańcy i wszyscy kibice mogli czuć się bezpiecznie.

W komendzie stołecznej pracował specjalny sztab, który koordynował całość policyjnych działań. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych oddziałów, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.

W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano poważnych incydentów. Policjanci zatrzymali jedną osobę, która dopuściła sie złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Mężczyzna podejrzewany jest o nielegalnne wtargnięcie na teren stadionu. Dziś najprawdopodobniej zostanie doprowadzony do sądu w ramach trybu przyspieszonego.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja