Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang rozbojarzy w rękach Policji

Data publikacji 15.10.2014

Napadali i okradali z pieniędzy, dokumentów i telefonów komórkowych. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

13 października 2014 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego III Komisariatu w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu łódzkiej Komendy Miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Do przestępstwa doszło 13 września 2014r. około 2:35 na ul. Wyszyńskiego. Napastnicy napadli wówczas na przechodnia, którego pobili a następnie skradli mu telefon komórkowy oraz markowe buty sportowe. W mieszkaniu przy ulicy Grodzieńskiej policjanci znaleźli kij bejsbolowy owinięty czarną taśmą, którym najprawdopodobniej sprawcy zadawali uderzenia pokrzywdzonemu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także m.in. dokumenty na nazwiska różnych osób, karty SIM, telefony komórkowe oraz charakterystyczne bluzy dresowe z kapturami, w których sprawcy dokonywali przestępstw. Do policyjnego aresztu trafił zatrzymany 23-latek i jego 20-letni wspólnik. Śledczy ustalili również osobę, która kupiła od sprawców skradzione buty. Odzyskali je podobnie jak utracony telefon.

Policjanci zatrzymali również dwie inne osoby, które przebywały  w  mieszkaniu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 23 -latek oraz jego 21-letnia znajoma także mają na swoim kryminalnym koncie co najmniej kilka przestępstw.                                      

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że podejrzewana kobieta 17 marca 2014r. przywłaszczyła paczkę kurierską wartości 440 złotych. Brała również udział w licznych kradzieżach sklepowych.                                                         

Trzej pozostali zatrzymani 21 września 2014 roku w Łodzi w rejonie skrzyżowania Kościuszki z ulicą Struga napadli na przechodnia, którego obezwładnili kopiąc i zadając ciosy rękami. Ofierze zabrali dokumenty i karty bankomatowe. W czerwcu 2014 roku w okolicach ulicy Bratysławskiej po uprzednim przecięciu uchwytów skradli torbę zawieszoną na wózku dziecięcym. 18 września 2014 roku na terenie szpitala im. Madurowicza skradli z otwartego samochodu saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. W lipcu 2014 jeden z zatrzymanych 23-latków skradł rower pozostawiony na terenie posesji przy ul. Kościuszki.    

14 października 2014r. policjanci zawnioskowali do Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie o to aby ta wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych mężczyzn tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony