Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli kolejnej przygotowywanej kibolskiej ustawce

Data publikacji 15.10.2014

Maczety, karczowniki, kominiarki oraz pojemniki z gazem zabezpieczyli krakowscy policjanci w samochodzie, którym podróżowało pięciu pseudokibiców. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusze zapobiegli kolejnej przygotowywanej ustawce.

Wzmożona praca operacyjna i rozpoznawcza policjantów rozpracowujących środowiska krakowskich pseudokibiców przynosi wymierne efekty w postaci kolejnych kryminalnych realizacji, a także skutecznych działań zapobiegawczych. Takie właśnie działania prewencyjne, które najprawdopodobniej zapobiegły kibicowskiej ustawce, zrealizowali policjanci VI komisariatu Policji na krakowskim Kurdwanowie. Efektem ich działań było zabezpieczenie wielu niebezpiecznych narzędzi (maczet, karczowników itp.), które miały najprawdopodobniej posłużyć w porachunkach pseudokibicowskich.  

13 października, w godzinach rannych  policjanci wylegitymowali 5 mężczyzn siedzących w osobowym oplu na jednej z ulic Kurdwanowa. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni są pseudokibicami jednego z krakowskich klubów i najprawdopodobniej mają przy sobie maczety.

W samochodzie policjanci rzeczywiście odnaleźli 5 karczowników, maczetę, gaz obezwładniający oraz kominiarki i rękawiczki. Żaden z legitymowanych mężczyzn nie posiadał przy sobie dokumentów, ale wszyscy są  bardzo dobrze znani policjantom, jako pseudokibice jednego z krakowskich klubów. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 21 do 33 lat zgodnie twierdzili, że zabezpieczony „sprzęt„ nie należy do nich. Innego zdania byli jednak policjanci z 6 komisariatu policji w Krakowie. Teraz cała piątka odpowie za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Grozi im grzywna od 3000 do 5000 zł.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony