Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował oprzyrządowaniem wraz z nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem do diagnostyki pojazdów mechanicznych

Data publikacji 17.10.2014

Wrocławscy policjanci z Wydziału Do Walki z Cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę w związku z oferowaniem do sprzedaży oprzyrządowania wraz z nielegalnie zwielokrotnionym oprogramowaniem do diagnostyki pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie urządzenia i płyty z nielegalnym oprogramowaniem. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali 30 - latka podejrzanego o nielegalne uzyskanie programu komputerowego, bezprawne rozpowszechnianie go i wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego zastrzeżonym znakiem towarowym. Do zatrzymania doszło 16 października 2014 roku na terenie Psiego Pola.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, sprawca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez jeden z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży oprzyrządowanie wraz z nielegalnie zwielokrotnionym oprogramowaniem do diagnostyki pojazdów mechanicznych bez wymaganych licencji i zezwoleń. Straty w tej sprawie oszacowano na blisko 46 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także urządzenia i płyty z nielegalnym oprogramowaniem, laptopa oraz dysk zewnętrzny.

Zatrzymanemu mężczyźnie za czyny o które jest podejrzany może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony