Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trendy w wyposażeniu dla policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 15.11.2007

Pokaz sprzętu i wyposażenia to element VII Międzynarodowych Targów Gdańskich, które rozpoczęły się dzisiaj w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ta edycja związana jest z ruchem drogowym. Podczas targów prezentowane są najnowsze oferty firm wspomagające kontrolę, dokumentację wydarzeń, wykroczeń oraz przestępstw w ruchu drogowym.

Przypomnijmy, że Targi Gdańskie odbywają się na terenie CSP cyklicznie. Mają zawsze otwarty charakter, a prezentacje firm zainteresowanych współpracą, skierowane są do służb Policji, oraz formacji bezpieczeństwa państwa. Do tej pory przedstawiciele służb logistycznych tych formacji mieli możliwość zapoznania się z ofertami z zakresu teleinformatyki, łączności, transportu, wyposażenia osobistego i bezpieczeństwa funkcjonariuszy, a także poznania sprzętu specjalistycznego stosowanego w praktyce śledczej i służbach antyterrorystycznych.

W uroczystym otwarciu Targów uczestniczyli dziś zastępca dyrektora Biura Logistyki Policji insp. Włodzimierz Kalinowski, wiceprezes MTG SA panią Martą Grzywacz i komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz.
W przedsięwzięciu bierze udział 12 wystawców, którzy oprócz prezentacji multimedialnych dla służb logistycznych przygotowali stoiska, prezentujące walory oferowanego sprzętu.
Były najnowocześniejsze mierniki prędkości, wideo rejestratory zdarzeń drogowych, testy do detekcji narkotyków i alkoholu, urządzenia do kontroli trzeźwości i pomiaru czasu pracy kierowcy oraz wiele innych ciekawych urządzeń. Stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kadry CSP i słuchaczy, zwłaszcza kursów ruchu drogowego. Niektórzy z nich mają, rzadką okazję poznania najnowocześniejszych trendów i rozwiązań technicznych usprawniających pracę drogówki.

Po południu, na szkolnym autodromie odbyła się prezentacja dynamiczna, w której wzięło udział 7 firm. Tym razem zademonstrowany został specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu samochodów i motocykli a także najnowsze trendy w dziedzinie urządzeń pomiaru prędkości. Wszystkie pokazy śledzone były z ogromną uwagą, swoistą dla logistyków, do których należy określanie standardów i norm sprzętu oraz wyposażenie Policji.

Do końca tego roku czeka nas jeszcze ostatnia z prezentacji MTG, która odbędzie się 6 grudnia a poświęcona zostanie tematowi "Uzbrojenie i sprzęt specjalistyczny oraz wyposażenie osobiste grup antyterrorystycznych i oddziałów prewencji". Już dzisiaj zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli mediów.

Zobacz więcej zdjęć w dziale fotoreportaże >>

Powrót na górę strony
Polska Policja