Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał zaświadczenia, książeczki lekarskie, recepty

Data publikacji 19.10.2014

Stołeczni kryminalni zatrzymali 23-letniego Piotra S. podejrzanego o podrabianie dokumentów. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna oferował do sprzedaży w Internecie różnego rodzaju zaświadczenia i książeczki zdrowotne. Osoba zainteresowana mogła kupić za 70 złotych wypełnione zaświadczenie lekarskie lub receptę z niewypełnionymi rubrykami dotyczącymi danych osobowych. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z wydziału kryminalnego stołecznej komendy ustalili, że do obrotu są wprowadzane nielegalne zaświadczenia i książeczki zdrowia. Chcąc dotrzeć do sprzedawcy, sprawdzili informacje zamieszczane na stronach internetowych. W ten sposób dotarli do Piotra S. 23-letni mężczyzna prawdopodobnie fałszował recepty  i zaświadczenia lekarskie, wpisując takie informacje na temat stanu zdrowia, na jakie było zamówienie. Nie uzupełniając jednak rubryk z danymi osobowymi kupującego. W ten sposób wypełnione i podstemplowane druki, a nawet książeczki zdrowia, prawdopodobnie sprzedawał za około 70 złotych.

Kryminalni objęli mężczyznę dyskretną obserwacją. Gdy podejrzewany wychodził z bloku, zatrzymali go. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli częściowo wypełnione druki zaświadczeń lekarskich, książeczki zdrowia, recepty i kilkanaście wyrobionych nielegalnie pieczęci lekarzy specjalistów.

Policjanci zebrali materiał dowodowy przeciwko zatrzymanemu, a następnie przedstawili 23-letniemu Piotrowi S. 19 zarzutów za podrabianie dokumentów. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności w sprawie oraz ustalają, kto mógł być nabywcą i czy posłużył się nielegalnymi dokumentami.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.06 MB)

Powrót na górę strony