Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warmia i Mazury: kierowcy pod lupą policjantów

Data publikacji 19.10.2014

W piątek i sobotę policjanci przeprowadzali działania prewencyjno-kontrolne "Dyskoteka", których celem było uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy decydują się prowadzić pod działaniem alkoholu. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie prewencyjnych działań w Braniewie policjanci zatrzymali nie tylko pijanego kierowcę oraz jego nietrzeźwych pasażerów. Jeden z mężczyzn usłyszy zarzut uprawy konopi oraz nielegalnego posiadania amunicji. W sumie skontrolowano kilkuset kierowców. Przez cały weekend zatrzymano 30 osób, które jechały po alkoholu.

Bartoszyce

W działaniach wzięli udział policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni. Funkcjonariusze działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskotek oraz na głównych ulicach miasta, żeby uniemożliwić pijanym kierowcom uczestnictwo w ruchu. Tej nocy skontrolowali 37 kierujących. Tym razem wszyscy byli trzeźwi. 

Braniewo

W działania na terenie powiatu braniewskiego zaangażowano 10 funkcjonariuszy – w tym służby prewencyjnej oraz kryminalnej. W sumie przebadano blisko 200 kierujących. W piątkowy wieczór po godzinie 22:00 patrol ruchu drogowego przystępował do kontroli na ul.Morskiej w Braniewie. Kierujący vw golfem zlekceważył wydawane przez policjanta sygnały do zatrzymania, przyspieszył i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za pojazdem. Po chwili, na jednym z parkingów, mogli kontynuować czynności służbowe. Policjanci poddali 22-letniego kierowcę badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że prowadził mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z mężczyzną jechało jeszcze trzech pasażerów w wieku od 23 do 25 lat, wszyscy także byli pijani. Funkcjonariusze sprawdzili nie tylko podróżujących, ale również samochód, w którym zabezpieczyli środki odurzające. Na miejsce interwencji wezwano kryminalnych. Użyty przez nich tester narkotykowy wykazał, że jeden z pasażerów znajduje się najprawdopodobniej pod działaniem marihuany. Policjanci zatrzymali całą czwórkę. W trakcie przeszukania mieszkań podejrzanych, w jednym z nich funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko donicę z sadzonką konopi, ale również dwa zapalniki do granatów oraz 61 sztuk amunicji. 22-letni kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, a jego 23-letni kolega usłyszy zarzuty uprawy konopi oraz nielegalnego posiadania amunicji. Czynności w tej sprawie trwają.

Gołdap

W trakcie trwania działań policjanci przebadali 66 kierujących pojazdami pod kątem trzeźwości. Efektem tego było zatrzymanie 20-latka, który o godz. 21:45 w miejscowości Babki kierował oplem omegą, mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. Ponadto Tomasz S. kierował wspomnianym samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Kętrzyn

W działaniach brało udział dwunastu policjantów oraz dwóch funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W sumie zbadano 127 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i 2 pod kątem obecności środków działających podobnie do alkoholu. Ujawniono jednego kierującego niestosującego się do wyroku sądu. Ukarano mandatami 2 osoby, które jechały bez pasów.

Mrągowo

W nocy z piątku na sobotę piątek na drogach powiatu mrągowskiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 488 pojazdów i tyle samo kierujących. Nie wszyscy jednak byli trzeźwi. Spośród tak dużej liczby zbadanych kierowców tylko jeden mężczyzna zdecydował się na jazdę, pomimo wcześniej wypitego alkoholu. 53-latek kierujący volkswagenem wpadł w ręce policjantów na ulicy Wolności w Mrągowie. Teraz mężczyzna za jazdę po użyciu alkoholu odpowiadać będzie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny. 

Tego wieczora w ręce mikołajskich policjantów wpadł również nietrzeźwy rowerzysta. 50-latek zdecydował się na jazdę jednośladem mimo, że w organizmie miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie już został ukarany wysokim mandatem.

Olsztyn

Funkcjonariusze z drogówki wraz z wywiadowcami Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili akcję "Dyskoteka". Policjanci działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskotek oraz na głównych ulicach miasta, aby uniemożliwić pijanym kierowcom uczestnictwo w ruchu.

W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 156 kierujących, wśród których 2 prowadziło po alkoholu. Policjanci interweniowali także w stosunku do pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym. Za naruszenie przepisów nałożono łącznie 15 mandatów karnych. Zatrzymany został także kierowca, który prowadził auto nie mając uprawnień.

Nowe Miasto Lubawskie

Na terenie powiatu nowomiejskiego skontrolowano 117 kierujących. Wszystkie kontrolowane osoby były trzeźwe. Nie ujawniono żadnych wykroczeń.

Szczytno

Dzisiejszej nocy szczycieńscy policjanci przeprowadzili działania „dyskoteka”.  Funkcjonariusze podczas tych działań sprawdzali stan trzeźwości kierowców i czy nie są oni pod wpływem narkotyków.  W sumie szczycieńska drogówka skontrolowała ponad 600 kierowców. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego byli trzeźwi.

Węgorzewo

Wczoraj, na drogach powiatu węgorzewskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Dyskoteka” i „Alkohol i Narkotyki”. Policyjne działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających. W związku z tym, że takie osoby są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, wyeliminowanie ich z ruchu powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach.

W ramach działań policjanci skontrolowali 117 pojazdów i tyle samo kierujących. Wszyscy byli trzeźwi. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze korzystali z testera alco-blow.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony