Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzali kierowców na obecność narkotyków i alkoholu

Data publikacji 20.10.2014

Stołeczni policjanci w miniony weekend przeprowadzili działania wymierzone w kierowców, którzy po zażyciu narkotyków lub wypitym alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich pojazdów. Policjanci przeprowadzili w sumie ponad 1700 badań, zatrzymując 3 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Jak wielkim zagrożeniem na drogach są kierowcy prowadzący pojazdy pod wpływem narkotyków czy też alkoholu nikogo nie trzeba przekonywać. O tragicznych skutkach takiej jazdy słyszeliśmy już nie raz. Dlatego tak ważne są jak najczęstsze kontrole i działania profilaktyczne.

W miniony weekend policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego oraz policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego w kilku punktach w centrum miasta kontrolowali kierowców. Nocne działania skierowane były na tych użytkowników dróg, którzy po zażytych narkotykach bądź też wypitym alkoholu postanowili wsiąść za kierownice swoich pojazdów. Policjanci sprawdzili łączenie ponad 1700 kierowców zatrzymując 3 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Dzięki zakupionym w ostatnim czasie przez Urząd Dzielnicy Warszawa Śródmieście narkotestom policjanci mogą przeprowadzić jeszcze więcej takich kontroli. Podobne działania będą kontynuowane, a kierowcy łamiący prawo muszą się liczyć z konsekwencjami.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony