Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pracuj i zarabiaj bezpiecznie - praca w Holandii”

Data publikacji 20.10.2014

Opolscy i holenderscy policjanci przez trzy dni spotykali się z mieszkańcami Opolszczyzny. Rozmawiali o tym co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do pracy w Holandii, jak może być w rzeczywistości i z jakimi formami wyzysku pracowniczego mogą się spotkać kandydaci do pracy. Gdzie szukać pomocy i czy Policja może pomóc.

Projekt skierowany jest do lokalnej społeczności miasta i powiatu opolskiego (w tym uczniów szkół wyższych i średnich oraz dla osób bezrobotnych), policjantów, pracowników jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli urzędów pracy i agencji pośrednictwa pracy.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali policjanci z Wydziału Współpracy Międzynarodowej Komendy Policji w Apeldoorn i Haaglanden w Holandii, przedstawiciel organizacji pozarządowej FairWork, oraz Ministerstwa Spraw Społecznych i Pracy Holandii.

W trakcie spotkań roboczych, policjanci garnizonu opolskiego wymienili swoje doświadczenia z policjantami z Holandii. Rozmawiali między innymi o sposobach skuteczniej walki z przestępstwami związanymi z handlem ludźmi.

Podczas 3 dniowej wizyty, goście z Holandii przeprowadzili cykl wykładów na opolskich uczelniach poświęconych tej tematyce.

Celem działań, adresowanych do szerokiego grona odbiorców, jest między innymi podniesienie świadomości praw przysługujących osobom pracującym na terenie Holandii, ograniczenie ilości oraz zwiększenie skuteczności ścigania sprawców przestępstw związanych z wyzyskiem polskich pracowników i handlem ludźmi.

W realizacji projektu uczestniczyli: Komenda Miejska Policji w Opolu przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Urząd Miasta Opole, Starostwo Powiatowe w Opolu, Powiatowy Urząd Pracy w Opolu, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony