Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami

Data publikacji 20.10.2014

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego podejrzanemu o znęcanie się nad zwierzętami. Funkcjonariusze po zgłoszeniu ustalili, że mężczyzna chcąc pozbyć się dwóch kotów, wyrzucił je z samochodu na ulicę i tam zostawił.

Policjanci z Komisariatu w Strzegomiu interweniowali w związku z informacją o dwóch kotach wyrzuconych z samochodu osobowego na jednej z ulic. Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Strzegomia, który nie pozostał obojętny widząc taką sytuację i zaopiekował się zwierzętami. Informacje, jakie mężczyzna przekazał policjantom, pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego o zanęcanie się nad zwierzętami. 61-letni mieszkaniec Strzegomia w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Następnie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W trakcie przesłuchania powiedział policjantom, że zrobił to, bo miał cztery koty i postanowił się dwóch pozbyć. Na szczęście znalazła się osoba, która się nimi zaopiekowała.

Zatrzymanemu mężczyźnie za czyn którego się dopuścił grozić może teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony