Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kongres "Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”

Data publikacji 20.10.2014

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek reprezentował małopolską Policję na kongresie „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”. Gościem honorowym kongresu był sam Prezydent Polski Bronisław Komorowski. Partnerem akcji jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

W dniu dzisiejszym (20 października br.) w krakowskim Centrum Kongresowym przy ul. M.Konopnickiej odbył się kongres ”Karta Dużej Rodziny”, podczas którego eksperci, decydenci oraz przedstawiciele  wielodzietnych rodzin dyskutowali na tematy związane z polityką prorodzinną w Polsce i perspektywach jakie daje program Karty Dużej Rodziny.

W spotkaniu udział wziął Prezydent Polski Bronisław Komorowski, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, a także Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek.

Kongres jest kontynuacją wcześniejszych konferencji na temat Kart Dużej Rodziny powstających w miastach i gminach, jak i okazją do pierwszego spotkania wokół tematu od niedawna wprowadzonej Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Idea programu łączy bardzo różne środowiska: rodzin wielodzietnych, samorządowców z wszystkich stron kraju, przedstawicieli władz państwowych a także przedsiębiorców i firmy prywatne udzielające zniżek.

- Wsparcie dużych rodzin to nasz wspólny cel: rządu, samorządów, partnerów biznesowych i instytucji. Dzisiejsze spotkanie to okazja do pierwszych podsumowań, ale także wyznaczenia kolejnych celów. Karta Dużej Rodziny staje się największym i najpoważniejszym programem współpracy administracji z biznesem w Polsce. Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami, a oferta zniżek dla rodzin wielodzietnych jest coraz bogatsza - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas kongresu odbywały się panele dyskusyjne z przedstawicielami biznesu i związków branżowych, samorządów oraz dużych rodzin, występy artystyczne dzieci, strefa rodzica i malucha.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która jest partnerem przedsięwzięcia, również brali udział w dzisiejszym kongresie.

Dla najmłodszych, małopolscy policjanci przygotowali bezpieczne miasteczko ruchu drogowego, a także udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony