Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany i tymczasowo aresztowany za nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 20.10.2014

Uprawiał konopie indyjskie w mieszkaniu, w specjalnie wyposażonym pomieszczeniu ukrytym za szafą. Policjanci zabezpieczyli ponad 30 krzewów, sprzęt służący do uprawy oraz marihuanę, z której można było uzyskać blisko 4 tys. porcji handlowych. 30 - letni mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z powiatu lubińskiego, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wspólnie z policjantami z komisariatu w Rudnej, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi oraz posiadanie sporej ilości narkotyków. Zatrzymany, który trafił do policyjnego aresztu, to 30 – letni mieszkaniec gminy Rudna.

Jak się okazało, mężczyzna w miejscu zamieszkania prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w pomieszczeniu, do którego wejście zostało przez podejrzanego ukryte za meblami. Policjanci łącznie zabezpieczyli tam 32 rośliny o wysokości od 0,5 do 1 metra, a także specjalistyczny sprzęt służący do uprawy - lampy, wentylatory, wyłączniki czasowe, czujniki wilgoci oraz nawozy.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość marihuany, z której można by było uzyskać nawet blisko 4 tysiące porcji handlowych.

Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony