Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa wytwórnia marihuany zlikwidowana

Data publikacji 20.10.2014

Policjanci z Kielc zatrzymali 33-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę podejrzanych o posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1 kg roślin konopi indyjskich, około 220 g suszu roślinnego, blisko 60 g amfetaminy, osprzęt służący do suszenia roślin oraz 460 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz zatrzymanym za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Już od jakiegoś czasu kieleccy policjanci przyglądali się działalności młodych kielczan. Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali małżeństwo - 33-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę, podejrzanych o posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków.

W miejscu zamieszkania oraz w garażu zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli 1 kg wilgotnych roślin konopi indyjskich, a także blisko 60 gramów amfetaminy oraz 460 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto mundurowi znaleźli suszarki, w których suszyły się rośliny, narzędzia do cięcia i porcjowania roślin, pudełka oraz plastikowe pojemniki, w których znajdował się już częściowo przetworzony susz.

Jak się później okazało, rośliny te zebrane zostały z uprawy znajdującej się w lesie, w jednej z podkieleckich miejscowości. Z pomocą przewodnika psa policyjnego, mundurowi dotarli do miejsca uprawy konopi. Również w czasie kolejnego przeszukania, na terenie jednej z działek będących w dyspozycji pary, policjanci ujawnili i zabezpieczyli lampy wykorzystywane do uprawy konopi w pomieszczeniach oraz około 220 gramów suszu roślinnego, który został przekazany do dalszych badań.

Stróże prawa na poczet przyszłych kar zabezpieczyli gotówkę oraz pojazd marki Opel.

Sąd Rejonowy w Kielcach wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec kobiety tzw. środki wolnościowe. Teraz obu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony