Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zatrzymało 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 21.10.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami BOA KGP, KWP i KMP w Białymstoku, zatrzymali 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się ze środowisk pseudokibicowskich i skinheadowskich. Przeprowadzona realizacja jest kolejnym etapem sprawy do której zatrzymano już wcześniej 18 osób.

Ponad 160 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, komendy wojewódzkiej i miejskiej z Białegostoku w jednym czasie weszło do kilkunastu mieszkań i domów. Wszystko w związku ze sprawą prowadzoną już od pewnego czasu, dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której trzon stanowią pseudokibice i osoby wywodzące się ze środowisk subkultury skinhead. Przeprowadzona realizacja była kontynuacją zatrzymań z lipca i października, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali w sumie 18 osób. Teraz w policyjnej obławie wpadło kolejnych 11 członków grupy.

Grupa zajmowała się głównie obrotem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymane osoby miały na swoim koncie także popełnianie rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, udział w bójkach i pobiciach - tak zwanych ustawkach, pozbawienia wolności oraz propagowanie ustroju faszystowskiego.

W stosunku do 10 zatrzymanych sąd rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratora Apelacyjna w Białymstoku. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Zorganizowana grupa przestępcza białostockiego środowiska skinheadowskiego rozbita ►

(CBŚP)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.4 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.26 MB)

Powrót na górę strony