Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne suplementy diety

Data publikacji 22.10.2014

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli ponad 8,5 tys. tabletek, które najprawdopodobniej zawierają zabronioną prawem substancję znajdującą się na liście CITES, tzw. śliwę afrykańską. Suplementy diety miały pomagać m.in. w leczeniu prostaty. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 18 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednej z firm, mających siedzibę na terenie gminy Stare Babice, zajmującej się sprzedażą suplementów diety, mogą znajdować się nielegalne farmaceutyki. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej. Podczas przeszukania obiektu znaleźli tabletki, w skład których wchodzi między innymi substancja znajdująca się na liście CITES, tzw. śliwa afrykańska. Policjanci zabezpieczyli ponad 8,5 tys. tabletek o rynkowej wartości około 18 tysięcy złotych.

Teraz funkcjonariusze ustalają szczegółowo okoliczności sprawy. Osoba odpowiedzialna za oferowanie suplementu do sprzedaży bez wymaganych dokumentów prawdopodobnie odpowie na podstawie przepisów  Ustawy o ochronie przyrody.

Sprawcom może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kr)

Powrót na górę strony