Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP kolejny raz uderzyli w narkobiznes

Data publikacji 23.10.2014

Policjanci krakowskiego Zarządu CBŚ Policji ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys zł oraz pół tysiąca krzewów konopi indyjskich. Do aresztu trafiły trzy osoby podejrzewane o produkcję narkotyku. Podczas likwidowania plantacji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu strażackiego do ścięcia roślin.

Policjanci krakowskiego Zarządu CBŚ Policji zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 500 sztuk roślin posadzonych w tak zwanych tunelach foliowych. Uprawa prowadzona była profesjonalnie -  zastosowano do niej specjalne torfowe podłoże, utrzymywano właściwą jego wilgotność, systematycznie nawożono rośliny. Konopie indyjskie znajdowały się w różnej fazie wzrostu, ale osiągnęły już wysokość do 250 cm. Podczas likwidowania przez policjantów plantacji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu strażackiego do ścięcia roślin.

Podczas przeszukania posesji policjanci odkryli także pomieszczenie, które zaadaptowane zostało na suszarnię. Znajdowały się tam wysuszone już konopie indyjskie – łącznie policjanci zabezpieczyli tam 8 kilogramów suszu marihuany o wartości około 250 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o udział w narkotykowym procederze. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów uprawiania konopi indyjskich, która dostarcza znacznej ilości suszu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wobec trzech podejrzanych: 52-letniej właścicielki nieruchomości, jej 24-letniego syna i jego 23-letniego kolegi sąd zastosował tymczasowy areszt.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Krakowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.6 MB)

Powrót na górę strony