Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni dilerzy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe - zlikwidowano narkotykowy sklepik

Data publikacji 29.10.2014

Krakowscy policjanci zlikwidowali „narkotykowy sklepik”, w którym można było kupić prawie wszystkie rodzaje narkotyków. Dotarli też do dwóch innych sprzedawców, którzy zaopatrywali klientów w środki odurzające, głównie w amfetaminę i marihuanę. To efekt realizacji prowadzonych przez policjantów wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Rozpracowując środowiska dilerów narkotykowych policjanci dotarli do trzech miejsc, w których sprzedawano środki odurzające. Jedno z nich – mieszkanie wynajmowane przez dwóch mężczyzn zaadaptowane zostało na potrzeby narkotykowego procederu, funkcjonowało jak „domowy sklepik”, w którym można było zaopatrzyć się w niemal wszystkie rodzaje narkotyków.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez dilerów policjanci zabezpieczyli ponad 750 działek amfetaminy, ponad 250 działek suszu marihuany, 439 listków LSD, 343 sztuk ecstasy, prawie 111 gramów haszyszu i 83 gramy MDMA oraz akcesoria służące do porcjowania i pakowania narkotyków.  Obydwaj mężczyźni (25 i 26 latek) zostali zatrzymani pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Jeden z nich, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego zastosowano policyjny dozór. Policjanci ustalili także osobę, która zakupiła narkotyk – wpadła niedługo po dokonaniu transakcji, jej także przedstawiono zarzut posiadania środka odurzającego

Kolejne miejsce, w którym policjanci natrafili na ślady prowadzonego narkobiznesu znajdowało się w Podgórzu – funkcjonariusze VI Komisariatu Policji w Krakowie, w mieszkaniu zajmowanym przez 24-latka zabezpieczyli ponad 0,5 kg amfetaminy oraz 670 gramów marihuany. Sprawę przejęli policjanci wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono już zarzuty karne, odpowie m.in. za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Ustalona została także osoba, która zaopatrywała się w narkotyki u 24 latka – mężczyzna został zatrzymany przez patrol, kiedy przemieszczał się samochodem. Na widok policjantów próbował najpierw połknąć jedno z zawiniątek z suszem marihuany, potem uciekać, zachowywał się wobec funkcjonariuszy agresywnie. Desperackie próby nie zdały się na nic – mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzuty posiadania narkotyku oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia policjantów do zaniechania podjętych czynności służbowych.

Za przestępstwa narkotykowe odpowie także 53- letni Krakowianin. W mieszkaniu zajmowanym przez tego mężczyznę, wspólnie z 39 – letnią kobietą, policjanci Wydziału Do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odnaleźli ponad kilogram marihuany oraz amfetaminę i pieniądze, które mogły pochodzić z transakcji narkotykowych.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów związanych z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających i przygotowaniem do wprowadzenia ich do obrotu a kobiecie posiadania substancji psychotropowych. Karany już uprzednio za przestępstwa narkotykowe 53-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Również policjanci komisariatu 7 Policji zatrzymali w dniu wczorajszym podejrzanego o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W piwnicy zatrzymanego ujawniono 1 kilogram marihuany.

Również policjanci z Tarnowa po raz kolejny zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali posiadające je osoby. Efektem ich działań jest ujawnienie łącznie prawie 1 kilogram marihuany, o czarnorynkowej wartości ponad 28 tysięcy złotych. W rękach mundurowych znaleźli się -17-letni tarnowianin i 20-letni mieszkaniec gminy Tuchów. Obaj usłyszeli karne zarzuty.

Jako pierwszy zatrzymany został 17-latek z Tarnowa.  Korzystający z komunikacji miejskiej chłopak jechał bez biletu, co nie umknęło uwadze kontrolerów.  Kiedy ratujący się z opresji nastolatek próbował uciec, o pomoc poproszeni zostali policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum. Jadący za autobusem patrol podjął czynności wobec gapowicza na przystanku przy ulicy Szujskiego. W trakcie interwencji, czujny nos mundurowych kazał im sprawdzić zwartość plecaka, który chłopak miał ze sobą. W jego wnętrzu policjanci ujawnili 698 gramy, szczelnie zawiniętej z foliowy worek marihuany.

Prosto z autobusu 17–latek trafił na komisariat, a potem do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Objętemu policyjnym dozorem nastolatkowi, grozi od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach, za posiadanie środków odurzających zatrzymany został także mieszkaniec gminy Tuchów.

W piątkowe popołudnie wieczór, „kryminalni” z komisariatu  Tarnów-Zachód zapukali do domu 20-latka pod Tuchowem. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili 248 gramów marihuany. Rozdrobniona część narkotyków schowana była w słoiku. Pozostała część zabezpieczona została w całości. Zatrzymanemu  przedstawiono zagrożony karą do  trzech lat więzienia, zarzut  posiadania środków odurzających.

Zajmujący się obiema sprawami policjanci ustalają teraz skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki i gdzie docelowo miały trafić.

Wszystkie sprawy są rozwojowe, policjanci ustalają kolejne osoby powiązane z narkotykowym procederem, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Krakowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.67 MB)

Powrót na górę strony