Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali półrocznego szczeniaka

Data publikacji 29.10.2014

Patrol został wezwany na niecodzienną interwencję: w centrum miasta, w rzece pod wodą w worku, był uwięziony pies. Policjanci, wyciągając go z zimnej wody, uratowali mu życie. Wychłodzony szczeniak został przekazany do Stowarzyszenia Opieki nad zwierzętami „4 - Łapy”. Policjanci ustalają właściciela psa. Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 18.00 oficer dyżurny został powiadomiony o tym, że w centrum Nidzicy, w rzece  pod wodą, znajduje się worek, w którym może być zwierzę. Świadek, któremu nie udało się wydostać pakunku z wody, wskazał go  przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Jeden z policjantów bez chwili wahania wszedł do wody, a następnie wydobył z dna rzeki pakunek. Po rozerwaniu jednego z worków policjanci zobaczyli  skrępowanego w kolejny jutowy worek psa. Na miejsce wezwano weterynarza, który zbadał półrocznego szczeniaka. Wychłodzonego psa przekazano pod opiekę nidzickiemu Stowarzyszeniu Opieki Nad Zwierzętami „4 – Łapy”.

Policjanci robią wszystko, żeby ustalić właściciela szczeniaka. Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje przydatne do wyjaśnienia tej sprawy, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym nidzickiej Policji: (89) 625-02-00.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony