Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa i areszt dla 48 – letniej kobiety

Data publikacji 29.10.2014

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 48 - letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo swojego konkubenta. Grozić jej może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Wieczorem dyżurny ostrowieckiej komendy Policji otrzymał informacje, że w mieszkaniu jednego z bloków na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem mężczyzny. Na miejsce przybyli mundurowi a także policyjni technicy. 47 – letni denat leżał na łóżku. W mieszkaniu policjanci zastali również jego 48 – letnią konkubinę a także 35 - letnią kobietę i 47 – letniego mężczyznę. Osoby te były nietrzeźwe. Obie kobiety miały blisko 3,4 promila alkoholu w organizmie a 47 – latek 2,5 promila.

Wszyscy troje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, że wszyscy czworo od wczesnych godzin porannych wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy 47 – lakiem a jego 48 – letnią konkubiną doszło do kłótni, w trakcie której kobieta ugodziła konkubenta nożem w klatkę piersiową.

Cios okazał się śmiertelny. Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostałe, zatrzymane w związku ze sprawą osoby, zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione.

Za zabójstwo 48 – latce może teraz grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony