Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

Data publikacji 30.10.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami SPAP zatrzymali 6 mieszkańców Piły, którzy są podejrzani o przemyt z Holandii i sprzedaż znacznej ilości narkotyków. Według ustaleń śledczych, mężczyźni w latach 2011 – 2012 wprowadzili do obrotu około 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami SPAP, i we współpracy z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Pile, zatrzymali w dniach 15-27 października br. członków grupy przestępczej. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Piły podejrzani o udział w organizowaniu i czynnym udziale w transporcie narkotyków, a następnie wprowadzaniu ich do obrotu. Jak ustalili mundurowi, podejrzani w wieku od 28 do 33 lat przemycali narkotyki z Holandii.

Policyjne zatrzymania to wynik prowadzonego od pewnego czasu śledztwa. Według ustaleń policjantów, w latach 2011 – 2012, podejrzani wprowadzili do obrotu na terenie województwa wielkopolskiego ok. 44 kg amfetaminy i 6 kg marihuany. Łączna wartość wprowadzonych na rynek narkotyków wyniosła ponad pół miliona złotych. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli  32 tys. złotych, a także samochód o wartości około 30 tys. złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec wszystkich zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Grozi im teraz nawet 12 lat więzienia.

Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Poznaniu / kr)

Film Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita pilska grupa przemycająca i sprzedająca narkotyki (format flv - rozmiar 7.25 MB)

Powrót na górę strony