Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków

Data publikacji 30.10.2014

Szczecińscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Szczecina posiada znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń policjanci znaleźli nie tylko spore ilości amfetaminy, ale również samodzielnie wykonany ładunek wybuchowy oraz amunicję. 44-latek został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące.

Przed zatrzymaniem sprawcy nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Szczecinie. Funkcjonariusze ustalili, że 44-letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków.  Po południu policjanci zapukali do pomieszczeń gospodarczych, w których mężczyzna prowadził firmę. Właściciel był obecny. Po wylegitymowaniu go i kontroli dokumentów kryminalni przystąpili do kontroli pomieszczeń. W jej trakcie znaleźli młynek ze śladowymi ilościami prawdopodobnie marihuany.  Funkcjonariusze przystąpili zatem do przeszukania, do którego wykorzystany został pies do wykrywania narkotyków. W wyniku tego w jednym z pomieszczeń znaleźli amfetaminę zapakowaną w worki oraz niewielkie ilości  marihuany. Zabezpieczono także wagę elektroniczną oraz kolejny młynek z pozostałościami narkotyku.

W trakcie przeszukania znaleziono również przedmiot w kształcie walca posiadający lont. Na miejsce wezwani zostali policjanci z Zespołu Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego SPAP w Szczecinie. Wszystkie ujawnione substancje i przedmioty zostały zabezpieczone i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, gdzie zostały poddane badaniom przez biegłych z zakresu fizykochemii. Ekspertyzy z badań potwierdziły, że policjanci zabezpieczyli około 340 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości marihuany.  Potwierdziły również, że skonstruowany ładunek jest materiałem wybuchowym niosącym zagrożenie.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wykonaniu wstępnych czynności dochodzeniowo-śledczych przez policjantów z Komisariatu Szczecin-Pogodno podejrzany usłyszał trzy zarzuty tj. za posiadanie znacznej ilości amfetaminy,  za posiadanie bez wymaganego zezwolenia  samodzielnie wykonanego ładunku wybuchowego, mogącego sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób  albo mienia w wielkich rozmiarach oraz za posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji -  za każde z zarzucanych przestępstw  grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna był już uprzednio notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Trwa postępowanie, śledczy ustalają m.in. w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie narkotyków. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony