Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u wielkopolskich policjantów

Data publikacji 31.10.2014

Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska spotkała się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wizyta była okazją do zaprezentowania szefowej MSW systemu pracy wielkopolskiej Policji.

30 października br. odbyła się Gala Finałowa działania PaT/E. Nowo utworzona poznańska grupa PaT wystawiła premierowo spektakl pt. „Sekret”. Gościem specjalnym Gali Finałowej była Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska.

Pani Minister przed spektaklem spotkała się z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim i jego zastępcami. Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Pani Minister miała okazję zapoznać się z pracą na stanowisku kierowania i w centrum operacyjnym wielkopolskiej Policji. Odwiedziła też policjantów dyżurnych. Szefowa MSW uczestniczyła także w odprawie, podczas której szef wielkopolskiej Policji i jego zastępcy przedstawili informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie województwa.

W trakcie spotkania z wielkopolskimi policjantami minister Teresa Piotrowska poinformowała również, że w budżecie Policji na 2015 rok zostanie przeznaczonych100 milionów złotych  na wymianę policyjnej floty oraz innego wyposażenia. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony