Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował dokonać zabójstwa

Data publikacji 01.11.2014

Policjanci z Inowrocławia oraz Poznania zatrzymali mężczyznę, który wtargnął do mieszkania i nożem zaatakował właściciela. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Do przestępstwa doszło tydzień temu, w piątek 24 października w Kruszwicy. Do jednego z domów wtargnął 29-letni mężczyzna i nożem okaleczył właściciela, a następnie ukradł kluczyki od samochodu, telefon komórkowy i pieniądze. Sprawca uciekł, a pokrzywdzony trafił do szpitala.

Działania podjęte przez funkcjonariuszy Policji doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci z Kruszwicy ustalili, że sprawca uciekł i udał się w kierunku najpierw Pomorza, a potem Wielkopolski. Trop zaprowadził mundurowych do Poznania. Dzięki współpracy z poznańskimi policjantami, funkcjonariusze z Inowrocławia zatrzymali podejrzewanego mężczyznę w środę 29 października na dworcu PKP w Poznaniu. Sprawca został przewieziony do Inowrocławia, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.

W piątek 31 października sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie 


KWP Bydgoszcz / kb


 

Powrót na górę strony