Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 01.11.2014

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, uprawę konopi oraz pomoc w ich uprawie odpowie czworo mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku od 18 do 46 lat. Na terenie zamieszkiwanych przez nich posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 30 kilogramów ziela marihuany. Wczoraj sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

W czwartek rano chełmscy policjanci przeszukali teren kilku posesji w gminie Siedliszcze. W pomieszczeniach gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Jak się okazało, było to ziele marihuany w ilości ponad 30 kilogramów. Konopie były już podzielone i przygotowane do suszenia. W związku z tą sprawą zatrzymane zostały cztery osoby; dwaj mieszkańcy gminy Siedliszcze w wieku 18 i 20 lat, mieszkanka gminy Rejowiec Fabryczny w wieku 56 lat oraz 18-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj wszystkie cztery osoby zostały doprowadzone do sądu, który orzekł wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, uprawę konopi oraz pomocnictwo przy ich uprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin / kb

Powrót na górę strony