Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dali się oszukać metodą "na wnuczka"

Data publikacji 01.11.2014

Dzięki swojej czujności osiem osób ze Stalowej Woli nie padło ofiarą oszusta. Sprawca działał standardowo - telefonował do seniorów podając się za będącego w potrzebie krewnego i prosił o pieniądze. W każdym przypadku próbował wyłudzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście mieszkańcy Stalowej Woli nie dali się oszukać, sprawdzając u rodziny, czy rzeczywiście bliscy potrzebują pomocy.

O tym, że kampanie społeczne, komunikaty i apele Policji o rozsądek i ostrożność mieszkańców przynoszą skutek, można było przekonać się w miniony czwartek. Ośmioro seniorów ze Stalowej Woli nie dało się oszukać mężczyźnie, który dzwoniąc do stalowowolskich seniorów, próbował wyłudzić różne sumy pieniędzy, podając się za krewnego.  

Ze zgłoszeń mieszkańców Stalowej Woli wynikało, że otrzymywali telefony od mężczyzny, który podawał się za znajdującego się w potrzebie krewnego. Mężczyzna prosił o duże sumy pieniędzy-od kilku tysięcy do blisko 70 tysięcy złotych-tłumacząc spowodowaniem wypadku i koniecznością pokrycia strat. Jednocześnie prosił, by osoby, do których dzwonił, nie informowały o tym nikogo z najbliższych.
  
Na szczęście każda ze starszych osób, po rozmowie z "potrzebującym krewnym”, postanowiła sprawdzić rozmówcę, kontaktując się z rodziną. Po zweryfikowaniu informacji okazywało się, że żaden z krewnych nie wiedział, o co chodzi i nie prosił o żadne pieniądze. O próbie oszustwa seniorzy powiadomili stalowowolską Policję. 

Policjanci nadal przestrzegają przed tego typu oszustwami, apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa metodą na tzw. "wnuczka". Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić Policję.  

KWP Rzeszów / kb

Powrót na górę strony